TarıkEdiz

HİKAYEMİZ

1980’li yıllarda Bursa’da günlük kıyafetler satan lüks bir butik olan Tarık Ediz, müşterilerine atölyesinde titizlikle hazırlanan en seçkin elbiseleri sunuyordu.

Kızı Damla Ediz’in mezuniyetinin yaklaştığı günlerde, Damla Ediz babasından kendi tasarladığı mezuniyet elbisesini butiklerinin atölyesinde diktirmek istedi. Büyük heyecanla ve istekle tasarladığı elbise hemen dikildi fakat mezuniyet törenine daha oldukça uzun bir süre vardı. Çok güzel olan elbiseye kızının evde giyip çıkararak zarar vereceğini düşünen Tarık Ediz, elbiseyi butikte bir askıya astı ve orada bekletmeye karar verdi.

Mağazaya gelen müşteriler elbiseyi gördükçe çok beğenerek, satın almak isteyip sipariş vermeye başladılar. Çok kısa süre içerisinde yüksek adetlerde sipariş alınınca Tarık Ediz kızından farklı elbiseler tasarlamasını isteyerek Tarık Ediz’in tasarım gece elbisesi sektörüne girişinin ilk adımlarını atmış oldu. Birkaç model elbise ile Bursa’daki butikte başlayan yolculuk bugün yüzlerce farklı model tasarlayarak tüm dünyaya satışını gerçekleştiren seçkin bir markaya dönüştü.

back to top Bizimle İletişime Geçin
FİLTRELE